czwartek, 9 października 2014

Puzzle

Summary
We had old and not nice to play today puzzles for little kids. I used "wooden" blocks and made own  puzzles. Only edges of boxes were not flat, but slightly round, so I had to use a universal glue. You can see it at last picture. It is maybe not nice, but I don't know the other way to protect edges against peel off pictures. Maybe do You know how do it?

Dawno temu synek dostał układankę-puzzle dla malucha. Układanie fajnych obrazków, niezbyt prostych, ale i nie skomplikowanych  to świetny sposób na ćwiczenie koncentracji i wyobraźni. Dodatkową zaletą było to, że klocki są solidne, "drewniane", ale niestety obrazki już nie. Krawędzie pościerały się od częstego używania, a jak się pojawiła córcia, to jej małe paluszki świetnie radziły sobie z całymi obrazkami, niestety mocno już zużytymi. Mogłam je wyrzucić, ale żal, bo jednak klocki solidne, choć jak się później okazało, krawędzie też są zużyte. Ostatecznie decyzja: odnawiamy. Potrzebne: kreatywność, obrazki, jakiś program do obróbki obrazków (dopasowanie obrazka do żądanego rozmiaru, ew. ramki), papier samoprzylepny, drukarka,  duu.....żo cierpliwości i pracy i na koniec przydał się klej uniwersalny. Okazało się, że naklejenie obrazków na lekko zaokrąglone (od używania) krawędzie to duże wyzwanie. Potrzebna jest więc ochrona przed małymi paluszkami  i do tego służy klej uniwersalny: lekko gumowaty i miękki posmarowany na krawędziach, świetnie je zabezpiecza przed odklejaniem.

Takie obrazki były wcześniej, na klockach nie było już za bardzo co pokazywać
stara wersja / old puzzles

 A to już nowy obrazek

nowa wersja / new puzzles

I jeszcze jeden. Tu lepiej widać odbłyski od kleju. Nie wygląda to najładniej, ale nie wymyśliłam  nic mądrzejszego, że zabezpieczyć krawędzie. A ciągnący się klej nie ułatwiał.  Może Wy macie jakieś pomysły?
2 komentarze:

  1. Świetny pomysł na odnowienie zabawki. Dzięki za inspiracje. Znalazłam stare klocki w piwnicy i chciałam je wyrzucić.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że pomysł się przydał. Pozdrawiam.

      Usuń

Dziękuję, że zechciałeś być moim gościem. Proszę zostaw po sobie ślad.
Thank you you want to be my guest. Please post a comment.